Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: JAK DOPASOWAĆ BUKIET ŚLUBNY i inne ślubne dekoracje.  (Przeczytany 6510 razy)

Maj 07, 2012, 13:29:20
Przeczytany 6510 razy

Offline Vanilla!

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 1362
    • http://www.kwiaciuszkarnia.pl
JAK DOPASOWAĆ BUKIET ŚLUBNY i inne ślubne dekoracje.
« dnia: Maj 07, 2012, 13:29:20 »
Kochane Forumki z racji wielu pytań „co do mnie pasuje?” „jakie kwiaty, forma do mojej sukienki ślubnej?” itp. postanowiłam napisać takie mini poradnik

JAK DOPASOWAĆ BUKIET  ŚLUBNY i inne ślubne dekoracje. Może jakoś pomogę Wam w tych dylematach:)))))

Przy wyborze wiązanki ślubnej należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

Rodzaj sukni:
Do prostych, eleganckich sukienek znakomicie nadają się wiązanki fantazyjne, spływające, np. z modnych cantedeskii lub storczyków.
Przy prostej sukni można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, układając go w finezyjny kształt  czy ozdabiając go w perełki, piórka, kryształki.
Z kolei jeżeli do ślubu idziemy w krynolinie lub gdy nasza sukienka jest bogato zdobiona np. koralikami, koronkami, falbankami, powinniśmy  wybrać bukiet nieco skromniejszy np. klasyczną formę połowy kuli.
Równie ważny jest styl panny młodej: do sukni koronkowej raczej nie wybierzemy rustykalnych słoneczników, rumianków cy maków, taki bukiet pasuje raczej do stylizacji wiejskiej.
Z tego względu idąc do kwiaciarni warto zabrać ze sobą skrawki materiału z sukni, garnituru i kamizelki, krawatu czy muszki. Ułatwi to floryście dobór odpowiedniej wiązanki

Sylwetka:
Dziewczyny wysokie pozwlić sobie mogą na formy bardziej okazałe i większe, z kolei niskie powinny unikać wiązanek zbyt dużych, które mogą je przytłaczać lub nawet odciągać uwagę od samej panny młodej. Kwiatami możemy zdziałać bardzo wiele. Właściwie dobrana wiązanka może nawet optycznie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę( do tego znakomicie nadają się formy wydłużone, spływające, lecz jednocześnie lekkie)
Niskie dziewczyny w rozszerzanych sukniach u dołu powinny wybrać bukiety niewielkie, mogą to być wiązanki okrągłe lub delikatnie wydłużone, dzięki temu panna młoda sprawi wrażenie wyższej. Dziewczyny przy tuszy wybierające prostą suknię, rozszerzaną ku dołowi mogą pozwolić sobie na bukiety mocniej wydłużone, co pozwoli wysmuklić sylwetkę. Paniom tym proponuję również kilka dłuższych kwiatków, upiętych w naręcze lub berło.

Kolor:
Wybierając kolorystykę  naszego bukietu powinniśmy zwrócić uwagę na kolor sukni. Sukienki są co prawda najczęściej w kolorze białym lub ecru, ale jeżeli pojawia się na nich jakiś inny motyw kolorystyczny (np. czerwony pas, fioletowe wstawki) powinien być on powtórzony w naszym bukiecie.
Bukiet powinien też pasować do koloru włosów, a nawet temperamenty (do ognistych brunetek znakomicie pasują ciemnoczerwone róże, dziewczyny delikatne i romantyczne wybiorą raczej pachnące kremowe frezje lub białe konwalie)
Pamiętajmy,że kolor kwiatów powinien harmonizować również przez nas z dodatkami, makijażem i stylem całej uroczystości.

Pora roku:
Pamiętajmy,że część kwiatów występuje sezonowo (z wyjątkiem oczywiście najpopularniejszych kwiatów ślubnych: róż, frezji, storczyków, goździków. Nie planujmy więc bukietu z konwalii czy tulipanów w środku lata lub fiołków czy piwonii w zimie. Może się to okazać bardzo trudne, a często niemożliwe do zrealizowanie.

Przypinka dla Pana Młodego:
Dla pana młodego tworzy się przypinkę. Z reguły przypinka jest mniej lub bardziej misternym dziełem skomponowanym z tych samych kwiatów co wiązanka ślubna mocowana przez specjalną agrafkę lub magnesy.

Kwiaty we włosach
Jeżeli planujemy wpiąć we włosy żywe kwiaty pamiętajmy,że powinny być one odpowiednio zabezpieczone przed więdnięciem. Najczęściej pojedyncze kwiaty poddawane są zabiegowi watowania,woskowania oraz zabezpieczone specjalną taśmą, użyty jest także specjalny sprey, ograniczający transpirację i opóźnia proces więdnięcia. Kwiaty we włosach możemy zamówić jako luźne kwiaty upinane każdy z osobna wsówką lub np. ułożone na grzebyku, który ułatwi wpięcie.

Orszak weselny
Do ołtarza z parą młodą idą ich świadkowie. Zwykło się zamawiać kwiaty dla świadków np. mała wiązanka dla druhny, bransoletka lub choćby kilka kwiatów we włosach, oczywiście również zharmonizowane z jej strojem.
Podobnie dla świadka przypinka - podobna do tej pana młodego.

Często nie wiemy jak przechowywać takie ślubny bukiecik, więc poniżej mam nadzieję,że nieco ułatwię tę kwestę:)
Przy zamawianiu i odbiorze wiązanki warto wziąć pod uwagę zasady jej przechowywania. Jeżeli uroczystość odbywa się tego samego dnia wystarczy umieścić je w chłodnym miejscu i od czasu do czasu delikatnie spryskać wodą. Wiązanki często układane są w tzw. mikrofonie, który zawiera w sobie nasączoną wodą gąbkę florystyczną, wówczas taki bukiet umieszczamy w stabilnym wazonie bez wody, jednak część bukietów jest wykonywane z odsłoniętymi łodyżkami i wówczas taki bukiet o ile jest to możliwe i czas na to pozwala umieszczamy po prostu w wazonie z wodą tak aby nie zamoczyć rączki(wstążki) Wiele panien młodych pragnie jak najdłużej zachować w pamięci niepowtarzalne chwile, zasuszając bukiet. Musimy jednak pamiętać,że nie wszystkie kwiaty się do tego nadają. Inną sprawą jest to,że bukiety ślubne są wykonywane zupełnie inną techniką niż tradycyjne wiązanki kupowane z różnych okazji w kwiaciarni. Kwiaty są nawijane na drut, krótko przycinane, watowane, owijane specjalną taśmą itp. Trudno wymagać, aby taki bukiet był bardzo trwały.

Miłych przemyśleń i różnorodnych kombinacji, a w razie co wiecie gdzie mnie znaleźć:)))!

Pozdrawiam
Ewa:)

Moja pasja... www.kwiaciuszkarnia.pl
300441210

Sierpień 21, 2012, 12:41:34
Odpowiedź #1

Offline MartaK

• Usługodawcy

• *

• 947
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2012, 12:41:34 »
Vanilla!, ostatnio widziałam u szwagierki (w UK) jej bukiet ślubny z 2007 r. - zamknięty w ramie i powieszony na ścianie. Wcześniej się z tym nie spotkałam,  nawet nie wiem co się stało z moim bukietem po ślubie. To tylko tam taka moda jest?
Fotografia ślubna, portretowa, reportaż, sesje plenerowe www.martakuchcinska.pl  Fanpage  Zapraszam na blog

Sierpień 21, 2012, 12:45:31
Odpowiedź #2

Offline Vanilla!

• 1362
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2012, 12:45:31 »
Lenam, piękne i zaskakujące! Przyznam,że jeszcze nie widziałam takiego pomysłu! Ale sądzę,że to na prawdę piękna pamiątka!

300441210

Sierpień 21, 2012, 13:09:11
Odpowiedź #3

Offline MartaK

• Usługodawcy

• *

• 947
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:09:11 »
Vanilla!, mnie to bardzo zaskoczyło, ale tam jest podobno bardzo popularne. Musze poszukać jakieś fotki w  necie, żeby pokazać jak to wyglądało, bo tak to nawet jakby ktoś mi opowiadał to chyba nie wiedziałabym jak to sobie wyobrazić, a  ten bukiet jest naprawdę fajnie zakonserwowany. Ciekawe jak długo wytrzyma w takiej formie :mysli: .
Fotografia ślubna, portretowa, reportaż, sesje plenerowe www.martakuchcinska.pl  Fanpage  Zapraszam na blog

Sierpień 21, 2012, 13:21:26
Odpowiedź #4

Offline Boziak

• 5090
    • http://yourdreamskonsultant.wix.com/yourdreams
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:21:26 »
Lenam, są specjalne sposoby konserwacji bukietów u nas jeszcze tego nie ma ale kto wie
http://groszkiirozeblog.blogspot.com/2012/07/bukiet-slubny-po-slubie.html

Sierpień 21, 2012, 13:35:33
Odpowiedź #5

Offline Vanilla!

• 1362
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:35:33 »
Lenam,  stara zasada mówi, aby nie zatrzymywać bukietu ślubnego.....:) na zdjęciu owszem, ale po za tym....nic:)

300441210

Sierpień 21, 2012, 13:39:56
Odpowiedź #6

Offline Boziak

• 5090
    • http://yourdreamskonsultant.wix.com/yourdreams
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:39:56 »
Vanilla!, dokładnie :)

Sierpień 21, 2012, 13:40:33
Odpowiedź #7

Offline MartaK

• Usługodawcy

• *

• 947
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:40:33 »
Vanilla!, to chyba jeden z polskich przesądów, bo w Anglii jak widać zatrzymują. Co kraj to obyczaj :)  W Polsce chyba w ogóle zasuszone bukiety, nie tylko ślubne źle się kojarzą.

Sierpień 21, 2012, 13:51:17
Odpowiedź #8

Offline Vanilla!

• 1362
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:51:17 »
Lenam, ja jestem mało sentymentalna w tej kwestii:)))))))))) Więc mój skończył marnie, pozostały tylko foto.

300441210

Sierpień 21, 2012, 13:52:12
Odpowiedź #9

Offline Andromeda

• 6413
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:52:12 »
dawniej sie mówiło, że trzeba bukiet trzymac zasuszony do 1 rocznicy

Sierpień 21, 2012, 13:55:40
Odpowiedź #10

Offline Katrinka01

• 4016
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:55:40 »
mój trzymał się 1,5 tygodnia po ślubie i nawet nie miałam wyrzutów sumienia, że skończył jak skończył  :> Mam go w pełnej okazałości na zdjęciach :)

Sierpień 21, 2012, 13:56:20
Odpowiedź #11

Offline MartaK

• Usługodawcy

• *

• 947
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:56:20 »
Andromeda, ja slyszałam kiedyś, że jak zasusze bukiet od faceta to związek uschnie  :rotfl: Na szczęście zbyt wielu kwiatów ciętych nie dostaję, bo jak siebie znam to uschłyby w wazonie;)
Wolę butelkę wina dostać, a jakby byla ubrana tak jak to tylko Vanilla! potrafi to już w ogóle bajka, chyba bym w ogóle nie otwierała;) Do dziś pamiętam parę młodą z zeszłego roku- młoda miała sukienkę zrobiona na wzór prawdziwej suknie ślubnej Młodej. Genialne to było:)

Sierpień 21, 2012, 13:57:05
Odpowiedź #12

Offline Ennaven

• 4378
    • ciuszki po synku
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2012, 13:57:05 »
a potem trzeba go spalić ... tak mówią, moja siostra za to rozwinęła jednego storczyka z bukietu ... po tym wyjechala na wakacje  i storczyk umarł :P

Sierpień 21, 2012, 14:08:13
Odpowiedź #13

Offline Katrinka01

• 4016
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2012, 14:08:13 »
Lenam, masz absolutną rację! Te ubranka są przepiękne i zostaje pamiątka lepsza niż bukiet suchych kwiatów  :]

Sierpień 22, 2012, 20:48:43
Odpowiedź #14

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:48:43 »
o kurka wodna! liofilizowane kwiaty... powiem szczerze, że dla mnie wyglądają jak wieńce pogrzebowe, nie dla mnie takie wymysły xD