Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Kuba Cichocki - czy ktoś korzystał z jego usług?  (Przeczytany 30865 razy)

Czerwiec 09, 2009, 19:36:07
Odpowiedź #45

Johana

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:36:07 »
Cytat: "Cichy"
"Byliśmy zdecydowani na K.C. ale nam przeszło

Nie dziwię się Tobie Cichy, że zareagowałeś na te słowa, bo też bym zareagowała. Po pierwsze to trochę sucha ta informacja, bo ktoś czytając samo jedno zdanie mógłby stwierdzić, że Cichy np. robi brzydkie zdjęcia, oszukuje klientów albo nie daje tego albumu, na który się umawia z parą ( to oczywiście przykłady z palca wyssane). Jeśli już coś takiego się pisze to można w tym samym poście zmamieścić informację o przyczynach żeby nie było niedomówień.
Kolejna sprawa to fakt, że do 2011 roku jest jeszcze szmat czasu i jeśli nie ten fotograf to jeszcze tylu znajdziesz, że nie będziesz wiedziała w czym wybierać. Sama prowadząc działalność nie przyjęłabym zamówienia na tak odległy termin - nawiasem mówiąc znam fotografów, którzy podpisują umowę najwcześniej na pół roku przed ślubem i mają klientów. Uważam, że to jak najbardziej uczciwe ze strony Cichego i można sobie przecież oszacować budżet ślubny po informacji "+ 15%" i to lepsze niż jakby zgodził się na podpisanie umowy już teraz z kwotą np. + 30%, a w przyszłym roku przyjmując zapisy na 2011 r. brał od pozostałych par + 10% (wtedy to dopiero miałabyś pretensje, ale w sumie chyba sama do siebie).
Jeśli natomiast chodzi o kwestie Cichego jako "narcyza" to uważam, że każdy kij ma dwa końce i  każdy ma prawo siebie bronić, bo jednak sytuacja przedstawiona przez jedną stronę może nie do końca być obiektywna i obrazować cały bieg zdarzeń. Gdybym prowadziła jakiekolwiek usługi związane ze ślubem czy weselem i moje nazwisko by się tu pojawiało to też pewnie zabierałabym głos w tej sprawie i podejrzewam, że większość z Was też by tak robiło.

Czerwiec 09, 2009, 19:42:31
Odpowiedź #46

Offline Cichy

• Użytkownicy | rozmowni

• 332
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:42:31 »
Nie jestem i nie czuję się artystą. Jestem rzemieślnikiem. Artysta robiłby 5 zdjęć w ciągu całego dnia i kasował 50 000 zł :)
http://www.kubacichocki.pl - fotografia ślubna

Czerwiec 09, 2009, 19:47:13
Odpowiedź #47

joannaw86

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:47:13 »
W umowach jest "do" wiec jesli jest napisane załóżmy "do 30%" to moze być zarowno 10% jak i 30 %

Czerwiec 09, 2009, 19:50:47
Odpowiedź #48

pelasia

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:50:47 »
artysta nie wziąłby nic, bo to jego pasja...

Czerwiec 09, 2009, 19:54:46
Odpowiedź #49

Offline Cichy

• Użytkownicy | rozmowni

• 332
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:54:46 »
Cytat: "pelasia"

Chyba raczej hobbysta ?  Artyści od dawien dawna byli sowicie opłacani :)

Czerwiec 09, 2009, 20:01:44
Odpowiedź #50

Johana

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:01:44 »
Cytat: "pelasia"

Taaa, a na śniadanie, obiad i kolację jadłby powietrze i popijał wodą z jeziora. Mieszkałby w kartonie w lesie - przynajmniej miałby bliżej na plener. Cichy musisz to przemyśleć, bo to naprawdę kuszące. :P

Czerwiec 09, 2009, 20:17:19
Odpowiedź #51

Kathy

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:17:19 »
Wiecie co tak sobie to wszystko czytam i sama nie wiem czego chcecie od joannaw86, .....bo niby zespół który nie podpisuje umów 2 lata do przodu jest kiepski (spotkalam się tu na forum z taką opinią :] ), a fotograf który na przyszly rok ma wolne terminy tez pewnie do dobrych nie należy (to też opiia z forum  :] )....No to halo :glupek: dlaczego pan Cichy nie chce podpisać umowy na 2011 skoro jest taki popularny i dobry (to też opinia z forum  :] ).Ja nie planuje z takim dużym wyprzedzeniem i dziwię się tym co tak robią....no ale sami sobie napędzamy wysokie ceny u "polecanych" podwykonawców (mam tu na myśli zespoły i fotografów, kamerzystów - prosze się nie obrażać o tego podwykonawce.....tak łatwiej mi było napisać :] ) i terminy z kapelusza (czyt.z wyprzedzeniem rocznym czy dwu letnim).Tu na forum istnieje opinia że niestety tak trzeba...(moim zdaniem błędna opinia :uoee: )
Cichy, nie należysz do skromnych osób o czym można się było już wcześniej przekonać...nie będe oceniać dalej bo się nie spotkaliśmy i nie brałam pod uwagę korzystania z Twoich usług (powodów było wiele), ale krytyke należy przyjmować z godnością a tego tu mi troszeczkę zabraklo.

Czerwiec 09, 2009, 20:38:51
Odpowiedź #52

Offline Cichy

• Użytkownicy | rozmowni

• 332
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:38:51 »
I słusznie :) Prawdziwa cnota krytyk się ponoć nie boi. Tylko gdzie tu mieliśmy do czynienia z krytyką ? Coś mnie chyba ominęło ;)

Czerwiec 09, 2009, 21:32:48
Odpowiedź #53

joannaw86

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 09, 2009, 21:32:48 »
Kathy,
Cytat: "Kathy"
ale krytyke należy przyjmować z godnością a tego tu mi troszeczkę zabraklo.

właśnie, chciałam to napisać, ale już nie chciałam dolewać doliwy do ognia... Co nie powiem to źle, dlatego ciesze sie, ze ktoś napisał coś, o czym ja myśle dokładnie w ten sam sposób.

Czerwiec 09, 2009, 22:44:00
Odpowiedź #54

Offline stokrotka01

• Global Moderator

• 2445
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 09, 2009, 22:44:00 »
Ja na koniec dodam tylko tyle: czy to, co powiedziała joannaw86, było krytyką czy też nie, jest tak czy inaczej bez znaczenia. Bo każdy słysząc coś niepozytywnego na swój temat próbowałby się obronić.
Poza tym jakby nie było, fotografowanie to "chleb" Cichego i wcale się nie dziwię, że zareagował na ten odzew, bo jakby nie było joannaw86, dała do zrozumienia, że coś jest nie tak, ale nie powiedziła o co chodzi.
Chodziliśmy nie szukając się, ale wiedząc, że chodzimy po to, żeby się znaleźć…

Czerwiec 09, 2009, 23:18:40
Odpowiedź #55

cordelia

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 09, 2009, 23:18:40 »
A ja powiem tylko, że za Cichym jako użytkownikiem tego forum to nie przepadam ale w tym wątku nie jest on niczemu winien... odpowiedział tylko na dziwne, nieprecyzyjne sformułowanie jakiejś paranoicznej klientki, która oburza się, że NA PONAD DWA LATA PRZED DATĄ USŁUGI nie chce z nią podpisać wiążącej umowy tylko proponuje rezerwację terminu i podpisywanie umów od stycznia 2010!!
jak komuś wszystko nie odpowiada i oburza się z byle g** to już niech to robi we własnym domu a nie zaśmieca forum!! ktoś inny niż Cichy czuje się tu najważniejszy na świecie...

Czerwiec 13, 2009, 15:27:58
Odpowiedź #56

kawa

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 13, 2009, 15:27:58 »
witam,
weszłam w ten wątek i chciałam się dowiedzieć czegoś konkretnego odnośnie oferty tego fotografa, odnośnie wrażeń z pracy z nim, czy zdjęcia miałyście na płytce, czy też jakiś album, czy plyta była chroniona, że nie mozna drukować samemu zdjęć?
i ile płaciliście za przygotowania, ślub i wesele? na weselu do oczepin był pan cichy, tak?:)
pozdrawiam

Czerwiec 13, 2009, 16:47:04
Odpowiedź #57

Agnes1984

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 13, 2009, 16:47:04 »
kawa, napisz do Cichego maila z tym zapytaniem, prześle Ci konkretne ceny różnych zestawów  ;)

Czerwiec 13, 2009, 17:01:41
Odpowiedź #58

Offline Cichy

• Użytkownicy | rozmowni

• 332
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 13, 2009, 17:01:41 »
Cytat: "kawa"
witam,
weszłam w ten wątek i chciałam się dowiedzieć czegoś konkretnego odnośnie oferty tego fotografa, odnośnie wrażeń z pracy z nim, czy zdjęcia miałyście na płytce, czy też jakiś album, czy plyta była chroniona, że nie mozna drukować samemu zdjęć?
i ile płaciliście za przygotowania, ślub i wesele? na weselu do oczepin był pan cichy, tak?:)
pozdrawiam

Dokładnie, ja tu na forum nie mam agentów przecież. Przede wszystkim trzeba zapytać o termin, bo z tym może być cieniutko, a przecież to punkt wyjścia dalszych rozważań.

Czerwiec 15, 2009, 17:50:24
Odpowiedź #59

kawa

• Gość
Kuba Cichocki
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:50:24 »
śłub mamy 12 lutego, więc myślę, że nie będzie z niczym problemu, bo przecież zimą prawie nikt slubu nie bierze:) hehe..
 :rotfl: