Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Płatki kwiatów do sypania  (Przeczytany 58001 razy)

Lipiec 06, 2011, 14:42:49
Odpowiedź #165

dziunia_1

• Gość
Płatki kwiatów do sypania
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 06, 2011, 14:42:49 »
Nie rozumiem...jeśli wiadomo że szukamy żywych płatków to po co ktoś wrzuca posta triumujac że otrzymał całą siatę nie podając innym gdzie można ją załatwić :uoee:

Lipiec 06, 2011, 15:29:39
Odpowiedź #166

Offline malażka

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 876
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 06, 2011, 15:29:39 »
dziunia_1, dokładnie :/

Sierpień 01, 2012, 21:29:02
Odpowiedź #167

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:29:02 »
kochane a takie tuby do strzelania płatkami/konfetti gdzie kupiłyście? bo co szukam to przesyłka jakaś okropnie droga :/ chciałabym się zorientować w cenie

Sierpień 02, 2012, 10:53:49
Odpowiedź #168

Offline NatZur

• Użytkownicy | rozmowni

• 476
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 02, 2012, 10:53:49 »
z http://www.slubnezakupy.pl/ wszystko mozna odebrać osobiście w Poznaniu

Sierpień 02, 2012, 13:04:28
Odpowiedź #169

Offline Darma

• Użytkownicy

• **

• 31
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 02, 2012, 13:04:28 »
A jak to organizujecie? Kto ma to rozdać gościom? Ja nie mam pojęcia jak to zrobić, bo wszystkie koleżanki, których pytam mówią, że one nic o tym czym ich sypali nie wiedziały, że to ktoś załatwiał.  :(

Sierpień 02, 2012, 13:51:04
Odpowiedź #170

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 02, 2012, 13:51:04 »
ja chcę mieć 4 tuby, dogadam się przed ślubem kto będzie chciał to robić- prawdopodobnie koleżanki z wieczoru panieńskiego- nie może być ani świadkowa, ani świadek- bo oni będą zajęci innymi rzeczami ;) Po prostu przed ślubem rozdam te tuby chętnym i już się nie będę dalej martwić :)

Sierpień 02, 2012, 14:01:17
Odpowiedź #171

Offline 2pi.pl

• 832
    • fotografia ślubna poznań - 2pi.pl
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 02, 2012, 14:01:17 »
myślę że świetnym sposobem na spokojny dzień ślubu, jest zrzucić większość tego typu formalności na świadka i świadkową, niech oni się martwią żeby właściwe osoby na czas dostały płatki, tuby itp.
niektóre pary tak robią i uważam że jest to świetna koncepcja, a świadkowie mogą przy okazji poczuć się ważni i docenieni :)

Sierpień 02, 2012, 14:55:17
Odpowiedź #172

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 02, 2012, 14:55:17 »
Nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo nigdy nie brałam ślubu, ale wydaje mi się, że świadkowa(świadek) będzie zajęta załatwianiem kosza na telegramy (przynieść z samochodu), szykowaniem się do przyjmowania życzeń, (będzie miała jeszcze własny bukiet, który po coś jej kupuję), ewentualnego rozdawania podarków i zadanie typu- rozdaj tuby gościom i w 5 sekund wytłumacz jak je się obsługuje, jest nie do przyjęcia w mojej ceremonii, nie będzie na szybcika latać, tylko goście przyniosą tuby ze sobą- które wcześniej im dam (np tydzień przed ślubem) zdążą wyczaić jak otworzyć tę tubę bez problemu a jak zapomną z domu to trudno, ale chyba nie mają jak zapomnieć o jednej rzeczy, za którą będą odpowiedzialni.

Ja tego na świadkową nie będę zrzucać- ma inne rzeczy do roboty, a i sama nie będę miała z tym problemu- bo rozdam to na tyle wcześnie, że w dzień ślubu nei będę się tym martwić ;)

Sierpień 02, 2012, 16:30:51
Odpowiedź #173

Offline NatZur

• Użytkownicy | rozmowni

• 476
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 02, 2012, 16:30:51 »
Ja zamiast tub będe miała żywe płatki, które umieszcze luzem w dwóch koszykach, lub dodatkowo w rożkach (jeszcze sama nie wiem jak lepiej). SYpaniem kwiatów zajmie się moja mala siostrzyczka, równoletnia kuzynka i może jeszcze zaproszone kolezanki (młodzi zawsze są chetniejsi do pomocy). Jesli zdecyduje się na płatki luzem, to licze, że dziewczynki "poczęstują" garścią gości i karzdy coś sypnie :)
A moze rożki do rozdania to lepszy pomysł? co myślicie?

Sierpień 02, 2012, 16:47:38
Odpowiedź #174

Offline Design by Flowers

• Użytkownicy | wkręceni

• 147
    • http://www.designbyflowers.pl
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 02, 2012, 16:47:38 »
płatki w rożkach są chyba wygodniejsze w użyciu no i na pewno bardziej elegancko wyglądają :)

Sierpień 02, 2012, 17:20:28
Odpowiedź #175

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 02, 2012, 17:20:28 »
jakbym robiła płatki naturalne, to z pewnością zrobiłabym ich więcej- dla 10 gości np, weźmie ten co będzie chciał sypać. Ja się zdecydowałam na tuby z paru powodów- po pierwsze nie będę miała ani czasu, ani ochoty latać w przeddzień ślubu szukać płatków/ różyczek które jeszcze będę musiała skubać, mam inne rzeczy do roboty, niż się tym stresować. Po drugie takie tuby wystrzeliwują na dużą wysokość i wszystkie płatki są bardzo lekkie, dzięki czemu dosyć długo utrzymują się w powietrzu. Takie naturalne dużo szybciej spadną i nei mam gwarancji, że będzie efekt na zdjęciu. Po trzecie na zdjęciach nie widać, czy płatki są naturalne, czy sztuczne- wystarczy spojrzeć na zdjęcia różnych fotografów- dla mnie ładniejsze są te sztuczne- właśnie dlatego że są tak "równo rozłożone w powietrzu".

Sierpień 02, 2012, 17:24:49
Odpowiedź #176

Offline Marzycielka

• 6115
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 02, 2012, 17:24:49 »
Na ślubie mojej kuzynki ja z moim kuzynem (bratem Pani Młodej, świadkami były siostry Młodych) byłam odpowiedzialna za płatki róż. A mianowicie - kilka dni przed ślubem zadzwoniła do mnie ciocia (mama Pani Młodej) i poprosiła bym z moim kuzynem (gdy w kościele zobaczę, że on wychodzi) poszła do samochodu wziąć koszyczki z płatkami. I tak też zrobiłam - po błogosławieństwie, gdy Młodzi poszli do zakrystii podpisać dokumenty, my wyszliśmy z kościoła, wzięliśmy z auta te koszyczki i staliśmy już przed kościołem. Gdy część osób wyszła z kościoła (były to głównie osoby młode, dzieci) podchodziliśmy do każdego, żeby każdy sobie wziął garść płatków. Gdy młodzi wychodzili goście rzucali płatkami. Bardzo fajne to wyglądało i uważam, że było to dobrze zorganizowane. Świadkowie nie mieliby czasu się ulotnić z kościoła, a potem musieli iść z Parą Młodą podpisać dokumenty, więc też nie daliby rady.

A jeśli chodzi o tuby - moim zdaniem mało elegancko to wygląda. No i nie mamy gwarancji, że tuby nie zawiodą - mogą nie wystrzelić, albo wystrzelić za późno i już takiego fajnego efektu nie będzie.

Sierpień 02, 2012, 19:08:11
Odpowiedź #177

Offline 2pi.pl

• 832
    • fotografia ślubna poznań - 2pi.pl
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 02, 2012, 19:08:11 »
koszyczki czy rożki zwykle pojawiają się w kościele przy wejściu już na początku mszy i leża tam sobie, potem ludzie którzy wiedzą, wychodząc biorą sobie po rożku, koszyczku itp. więc świadek jest w stanie to ogarnąć, ale nie musi to być świadek,
a warto jest kogoś zaangażować, bo samemu można po prostu zapomnieć, zdarzało się że Młodzi zostawiali płatki w domu albo w samochodzie i przypominali sobie po fakcie

Sierpień 02, 2012, 19:30:17
Odpowiedź #178

remleinowka

• Gość
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 02, 2012, 19:30:17 »
mam 4 tuby- któraś z pewnością wystrzeli, już bez przesady. Jak na mój gust na ślubie i tak nikt nie będzie się przyglądał płatkom czy żywe, czy nie, najważniejszy będzie efekt końcowy- czyli foto. Ale oczywiście to tylko moje zdanie, dlatego ja wybrałam sztuczniznę- akażdy może mieć swoje :)

Organizacja opisana przez Ciebie jest właśnie taka, jaką ja bym zorganizowała w przypadku żywych płatków :)

moim zdaniem ładny efekt końcowy- sztuczne, a na zdjęciu wyszły spoko

Sierpień 02, 2012, 19:33:08
Odpowiedź #179

Offline melania

• 1934
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 02, 2012, 19:33:08 »
my mielismy rożki z żywymi płatkami i rozdawała je Świadkowa, ale przed ceremonią - po prostu podeszła do kilku Dziewczyn i je wręczyła :)