Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Garnitur szyty na miarę?  (Przeczytany 18402 razy)

Wrzesień 27, 2008, 17:11:51
Przeczytany 18402 razy

Offline Iskierka

• Global Moderator

• 920
Garnitur szyty na miarę?
« dnia: Wrzesień 27, 2008, 17:11:51 »
Wtajcie kochani czy ktoś mógłby mnie poratować namiarami na jakiegoś dobrego krawca męskiego?
Dziś przymierzyliśmy z Piotrkiem kilkanascie garniturów i żaden nie leżał dobrze. Piotr jest wysoki i szczupły więc spodnie na nim wiszą a marynarka nie układa się jak trzeba. pomyśleliśmy więc, żeby uszyć.. tylko gdzie?
Będę wdzęczna za wszelkie porady :)

Wrzesień 27, 2008, 18:02:28
Odpowiedź #1

Offline Milka

• Użytkownicy | wkręceni

• 267
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:02:28 »
Wiem że w Łęczycy szyją garnitury:
www.garnitury-em.pl/ i
www.garnitury-producent.pl

Wrzesień 27, 2008, 19:09:36
Odpowiedź #2

Offline ara

• Użytkownicy | wkręceni

• 107
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:09:36 »
polecam MM na półwiejskiej - też mieliśmy taki problem, ale przerobili garnitur od nich z salonu i świetnie leży tak więc POLECAM, tym bardziej, że na drugi dzień był już do odbioru ;-) koszulę, kamizelkę, musznik też od nich wzięliśmy - wszystko za jednym zamachem 8-)  tylko spinki gdzie indziej...

Wrzesień 27, 2008, 19:12:59
Odpowiedź #3

martunia19

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:12:59 »
polecam garnitury eliwra sklep i szycie miarowe baranowo kolo poznania ul lipowa 12

Wrzesień 27, 2008, 19:24:00
Odpowiedź #4

Offline aniab

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 4516
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:24:00 »
mój mąż (hihih, dopiero uczę się używać tego określenia  :-> ) kiedyś szył garnitur właśnie w polecanej przez Milka Łęczycy. Garnitur ogólnie ładny, nawet nieźle odszyty, ale taki na co dzień. Raczej byśmy się nie zdecydowali na zamawianie tam garnituru ślubnego.
W związku z tym, że chcieliśmy by Marcin do ślubu szedł w porządnym garniturze (z dobrego materiału i dobrze odszytym), a baaardzo trudno na niego dostać gotowe ubranie to zdecydowaliśmy się na szycie w Darze. I niestety okazało się, że popełniliśmy błąd  :-x  Absolutnie odradzam Wam Darę! Chyba, że wybierzecie coś z gotowych, już uszytych garniturów i wszystko będzie ładnie leżało.
My zamówiliśmy u nich garnitur - miał być uszyty na miarę. Jednak już na pierwszej przymiarce okazało się, że nic z tego nie będzie. Spodnie leżały fatalnie - na tyłku robiła się fałda  :-/ a na marynarkę to już w ogóle szkoda słów. To był totalny worek - źle skrojony i podszyty karczek, za szerokie rękawy, a z przodu weszło by jeszcze pół Marcina. To była totalna porażka! Miało być wszystko poprawione ale jak pojechaliśmy odebrać garnitur to okazało się, że nic nie zmienili tylko go po prostu dokończyli  :evil: Poprosiliśmy krawcową, żeby sama stwierdziła, czy ten garnitur jest dobrze uszyty, ale niestety popołudniami nie ma tam żadnej krawcowej  :shock: Troszkę się wqurzyliśmy i garnituru poprostu nie odebraliśmy  :-/
Na szczęście udało nam się wkońcu znaleźć gotowy garnitur, który leżał na Marcinie idealnie  :lol: A kupiliśmy go w takim niepozornym sklepiku na os. Rusa w wieżowcu. Bardzo polecam to miejsce - mają duży wybór garniturów różnych firm (my kupiliśmy z Bytomia) a w szczególności mogą się tam zaopatrywać panowie o nietypowych figurach i gabarytach  :lol:

Wrzesień 27, 2008, 19:30:03
Odpowiedź #5

Alita

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:30:03 »
aniab to coś dla mojego paszczura, on ma baaaaaardzo nietypowe gabaryty! :lol: :lol: Powiedziałabym nawet że takie piwne! :mrgreen:

Kwiecień 20, 2009, 16:11:53
Odpowiedź #6

Justyśka

• Gość
garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:11:53 »
Dziewczyny błagam pomóżcie!! U nas niestety odpada zakup garnituru...mój narzeczony jest duużym mężczyzną na którego strasznie trudno coś znaleźć. Niestety róznica pomiędzy ramionami a biodrami jest niestandardowa :/ . Taki na codzień do pracy po poprawkach da się nosić, ale nie mogę powiedzieć, żeby wyglądał w nim idealnie. Dlatego na ten ważny dzień chcemy uszyć (tzn zlecić uszycie  :) ) czegoś wprost na niego... Dlatego jak słyszałyście o kimś godnym polecenia to będę wdzięczna.
Z góry dziekuje i pozdrawiam  :)

Kwiecień 20, 2009, 18:50:30
Odpowiedź #7

patigagu

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2009, 18:50:30 »
dzisiaj mój przyszły szwagier zamawiał garnitur w SUNSET SUITS koszt 1000 zł ale wzieli wymiary bo w sklepie na siebie nie kupi ,czas oczekiwania 3 tyg.

Kwiecień 20, 2009, 21:17:02
Odpowiedź #8

Offline klorus

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 2330
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2009, 21:17:02 »
Justyśka, mój tata szył w zeszłym roku garnitur na wymiar u producenta. Cena była bardzo atrakcyjna. Garnitur trzyczęściowy za bodajże 350-400zł. Oczywiście nie był to garniak ślubny, ale wiem , że takie też szyją. Ta firma ma siedzibę w Wirach. Nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale jak będę w domu to się mogę dowiedzieć. Oczywiście jeśli Cię to interesuje ;)
"Poza krainą słów jest takie pozdrowienie,
w którym otwarte ramiona i oczy pełne miłości
mówią to wszystko co powinno być powiedziane."
(...)

Kwiecień 21, 2009, 12:39:42
Odpowiedź #9

Justyśka

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2009, 12:39:42 »
Cytat: "klorus"
Justyśka, mój tata szył w zeszłym roku garnitur na wymiar u producenta. Cena była bardzo atrakcyjna. Garnitur trzyczęściowy za bodajże 350-400zł. Oczywiście nie był to garniak ślubny, ale wiem , że takie też szyją. Ta firma ma siedzibę w Wirach. Nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale jak będę w domu to się mogę dowiedzieć. Oczywiście jeśli Cię to interesuje ;)

Pewnie, że mnie interesuje :)....jeśli oczywiście tato był zadowolony :)

Kwiecień 21, 2009, 15:52:25
Odpowiedź #10

dooorotka

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2009, 15:52:25 »
Ja już pisałam w innym wątku, może Ci się przyda:
Jeśli ktoś chce szyć na wymiar to wynalazłam pracownię - "On" na ul. Geodetów 15. Pani wydaje się być kompetentna, z dużym doświadczeniem i dużą ilością zamówień, a w kolorach i rodzajach materiałów można przebierać :) Zamówiłam tam garnitur dla syna, bo kupienie czegoś porządnego dla 6-latka w sklepie jest nierealne, a jeszcze w brązie to już w ogóle! A tak będzie miał idealnie dopasowany i jeszcze będzie z nim rósł, hehe. Więcej będę pogła powiedzieć jak zobaczę efekt końcowy.

Kwiecień 21, 2009, 20:43:22
Odpowiedź #11

Moniaql

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:43:22 »
Mój K. również jest nietypowy.... 2m i szczupły, oczywiście tylko na miarę szycie wchodziło w gre, jutro garnitur do odbioru:) ale polecam DARA ZŁOTNIKI! super babki tam pracują i tak doradziły że chyba mój K. będzie miał lepsze wdzianko niż ja :P

[ Dodano: 2009-04-24, 17:27 ]
Garnitur miał być do odbioru i co... :nerwus: zostal  zle uszyty!! rozwinę myśl po odbiorze... ciekawe kiedy to będzie...  :|

Marzec 25, 2010, 12:09:22
Odpowiedź #12

streetstyle

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2010, 12:09:22 »
Ehh i to jest właśnie to ryzyko szycia garnituru na miarę. Ale swoją drogą jak szyłem sobie garnitury na miarę taki do pracy itd. to miałem robionych kilka przymiarek podczas których nanoszono stosowne zmiany :).

Tak czy siak muszą nanieść poprawki i koniec! :).
Na swój ślub skłaniam się ku opcji kupienia "gotowca".

Listopad 29, 2010, 16:27:30
Odpowiedź #13

Dandys

• Gość
garnitur szyty na miarę - poznań
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2010, 16:27:30 »
Panowie i Panie,

Mam podobny problem dobieraniem sobie eleganckiej odzieży z wieszaka,

110 w obwodzie klatki 80 w pasie i 170 wzrostu.

Ponieważ niegdyś próbowałem kupować w sklepie garnitury z wieszaka, przeważnie wydawało mi się, że ogólnie rzecz biorąc garnitur to nie jest rodzaj odzieży dla Mnie.

Okazuje się że jest inaczej !! Z racji wykonywanego zawodu, muszę chodzić na co dzień w garniturze, dlatego chcąc nie chcąc zacząłem szukać: usługa --> szycie --> krawiec --> garnitur uszyty na miarę - Poznań !!

Krawiec (ponoć najlepszy i najstarszy w Poznaniu), konsultacja kilka przymiarek i wszystko leży jak ulał. Szczerze i może nieskromnie mówiąc dziś w garniturze wyglądam bardzo dobrze, co już nie raz miałem okazję usłyszeć nie tylko od kumpli z pracy ale co ważniejsze, od kilku zjawiskowych kobiet ;]

Reasumując,
przy nietypowych wymiarach sylwetki sugeruję odpuścić sobie skracanie wydłużanie i inne modyfikacje tylko od razu umówić się na widzenie z Krawcem. Cena praktycznie ta sama, a frajda nieporównywalnie lepsza - pod każdym względem ;]

OK,
ale do rzeczy, czy ktoś z forumowiczów-ek, czy poza allegro istnieją jakies inne giełdy gdzie można sprzedaż kilka garniturów vistulii bytomia i lantiera?

PS
Wracając do Krawca, Krupa Henryk krawiectwo miarowe - męskie - poznań - ul. Łąkowa 20/4 696118311

I proszę o info na temat giełdy jeżeli tylko znajdzie się ktoś kto wiec co gdzie i jak.

Grudzień 08, 2010, 10:35:44
Odpowiedź #14

dymka

• Gość
Garnitur szyty na miarę
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:35:44 »
Większość ludzi raczej korzysta po prostu z allegro :P