Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Pytania, które warto zadać szukając sali na wesele  (Przeczytany 38398 razy)

Październik 22, 2011, 11:58:53
Odpowiedź #45

Offline ita

• Użytkownicy | wkręceni

• 225
Pytania, które warto zadać szukając sali na wesele
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2011, 11:58:53 »
My płaciliśmy 20 % całości.
Ale spokojna Twoja rozczochrana ;) My na pierwszym spotkaniu byliśmy zdecydowani na salę, ale w tamtym momencie zwyczajnie nas nie było stać na wpłacenie zaliczki, także poprosiliśmy o wpisanie nas do kalendarza i umówiliśmy się na wpłacenie zaliczki miesiąc później - i nie było z tym żadnego problemu :) Także nie musicie jechać do lokalu już z kasą w kieszeni.

Październik 23, 2011, 00:01:29
Odpowiedź #46

Offline Boziak

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 5090
    • http://yourdreamskonsultant.wix.com/yourdreams
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 23, 2011, 00:01:29 »
ita, dokładnie my też na drugim spotkaniu podpisywaliśmy umowę a termin mieliśmy już zaklepany wcześniej :)

Październik 23, 2011, 19:37:01
Odpowiedź #47

Kala123

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 23, 2011, 19:37:01 »
ja co prawda nie mam jeszcze podpisanej umowy, ale w każdym bądź razie miałam swojego czasu zarezerwowane 3 sale  :oops: w każdym z tych 3 przypadków byłam informowana, że zaliczkę należy wpłacić przy podpisywaniu umowy :D termin pomiędzy zarezerwowaniem a podpisaniem umowy zależny jest od obyczajów jakie panują w danym lokalu ;) np. w przypadku tej pierwszej rezerwacji termin nie został sprecyzowany i babeczka dała nam nawet kilka miesięcy, jednak wybraliśmy salę nr 3 i w tym akurat przypadku kobietka dała nam 3 tyg na wpłatę zaliczki i podpisanie umowy przedwstępnej, podpisanie umowy ostatecznej odbywa się pod koniec stycznia, zaliczka będzie wynosiła 10%

Październik 23, 2011, 20:11:45
Odpowiedź #48

Offline daniel.z

• Użytkownicy

• **

• 67
    • http://www.zasina.art.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2011, 20:11:45 »
O co warto zapytać?
Warto też zapytać w jakich kieliszkach będzie np szampan (byłem na weselu, gdzie były plastykowe...profanacja alkoholu). Na ostatnim weselu (fotografowałem i byłem gościem zarazem) na stołach nie było alkoholu, kelner podchodził i wlewał do kieliszka (podobno tak się robi w dobrych lokalach)...niestety, trudno było tego kelnera znaleźć.
Warto obejrzeć toaletę...w pewnym lokalu w Luboniu chyba nigdy tam nie sprzątają.
Oprócz poważnych spraw, jest sporo drobiazgów, o które warto zapytać (lub obejrzeć)

Październik 29, 2011, 15:29:20
Odpowiedź #49

Offline julia0903

• Użytkownicy | rozmowni

• 443
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2011, 15:29:20 »
Witam:) ja tez chcialam najpierw sale zaklepac i miec czas na zaplate, dzis jade to sie dowiem czy jest to mozliwe i ile...chcialam po nowym roku podpisac umowe,bo sa swieta na nowym mieszkaniu i niewiemy jak drogo to nas wyniesie heh.

Lipiec 26, 2012, 21:27:30
Odpowiedź #50

Offline Justin

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 1642
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 26, 2012, 21:27:30 »
Uaktualniając temat (bo akurat jestem na bieżąco ;) ) dodałabym jeszcze:
- w razie noclegów gości w hotelu - jaka jest cena za pokoj/osobę i czy śniadanie jest wliczone w cenę noclegu czy może trzeba dodatkowo płacić.
- oczywiście również jaka jest ilość miejsc noclegowych i czy jest możliwość dostawek!
- korkowe :wnerw: i inne tego typu idiotyczne opłaty, np. wywóz śmieci, korzystanie z toalet, klimatyzacji, zbicie kieliszków, obsługa kelnerska (zwłaszcza, gdy przynosimy swoje ciasta i tort), podłączenie zespołu........  :glupek:
- dekoracja sali i stołów - radzę dopytać, co jest w cenie a co dodatkowo kosztuje
- czy żywe kwiaty są standardową dekoracją, czy dodatkowo kosztują
- no i najważniejsze! CZY W UMOWIE JEST GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY!!!! bardzo ważne, zwłaszcza, że teraz większość podpisuje umowy na 2-3 lata do przodu, a ceny jak wiemy rosną za wszystko. Dopytajcie się, czy nawet jak się zmieni podatek VAT to jest możliwa zmiana ceny ze strony lokalu. Każdy lokal prowadzi tutaj własną politykę, więc jest to ważny punkt (moim zdaniem)
Razem od: 01.05.2010
Zaręczyny: 21.05.2012
Ślub: 13.09.2013

Lipiec 26, 2012, 22:53:51
Odpowiedź #51

Offline fotobern

• Global Moderator

• 1008
    • http://www.marcinmelanowicz.com
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:53:51 »
Już o tym pisałem, ale się przyda jestem pewien...

Kilka informacji dosyć istotnych dla budżetu weselnego.

Jeżeli płacicie pełną kwotę za posiłki dla obsługi zwracajcie uwagę, aby na stole znalazły się wszystkie potrawy takie jak dla Waszych gości zamówiliście. Bardzo często sie zdarza, że tak nie jest...
Na ostatnim weselu na którym PM płaciła za obsługę 1050zł jak się później okazało otrzymaliśmy zaledwie 1/4 tego za co PM zapłacili...
Przykre to, ale prawdziwe...

Maj 23, 2015, 21:15:04
Odpowiedź #52

Offline natinda

• Użytkownicy

• **

• 10
Odp: Pytania, które warto zadać szukając sali na wesele
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 23, 2015, 21:15:04 »
Oto lista moich pytań - może któregoś nie było wcześniej :)
1. Oczywiście dostępność terminu
2. Wielkość sali (optymalna ilośc gości, ilośc sal, przestrzeń do tańczenia, ustawienia stołów, wystrój sali i stołów ( czy jest w cenie) oświetlenie główne, stan wizualny sal,
3. lokalizacja (odległość od kościoła, odległość od domów Państwa Młodych)
4. menu ( cena za osobę, co jest w cenie - ciasta  owoce może jakiś prosiak, czy istnieje możliwość wcześniejszej degustacji, czy jest możliwość wyboru dań czy menu jest sztywne,)
5. Czy jest agregat i czy w przypadku niespodziewanego wyłączenia padu zadziała natychmiast
6. Nocleg - czy w cenie jest apartament dla nowożeńców, czy dla gości weselnych jest jakaś zniżka na nocleg, czy śniadanie jest w cenie noclegu, ile jest pokoi noclegowych,
7. Parking i taras - czy goście maja gdzie wyjsć pospacerować, czy goście maja gdzie zaparkować auto, czy dostęp do parkingu maja tiry które np maja postój
8. Współpraca z managerem - ogólne podejście do Państwa Młodych, elastyczność na prośby Państwa Młodych,
9. Ukryte koszty - korkowe, opłata za dodatkowe cisto, pokrowce na krzesła, opłata za napoje, opłata za osoby, które przyjechały jako delegacja, opłata za zapakowanie pozostałego jedzenia z wesela, oplata za przedłużenie wesela, opłata za śmieci,
10. Umowa - termin podania konkretnej liczby gości, termin zapłaty za wesele, czy płaci sie od faktycznej liczby gości czy od liczby zadeklarowanej w umówię wstępnej, opłata za dzieci, orkiestrę fotografa, kamerzystę, skutki dla obu stron z niewywiązania sie z umowy, kwota zaliczki,
11. Stan techniczny budynku, jak wyglada toaleta. Jak wychodzą  zdjęcia wykonane w salach
12. Ewentualne poprawiny - czy np organizując wesele w maju jest możliwość organizacji poprawin, 
13. Klimatyzacja,
14. Ilośc kelnerów na obsługę całego wesela - czy przypadkiem o 22.00 nie zostaje mniej kelnerów

Pewnie to nie wszystko, ale wydaje mi sie, ze to główne pytania, które sama zadawałam :)

Sierpień 10, 2015, 15:54:41
Odpowiedź #53

Offline biedroneczka

• Użytkownicy

• **

• 10
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 10, 2015, 15:54:41 »
Zdarzyło mi się być na weselu gdzie opłata za parking była bandycka. Upewnijcie się że parking dla gości jest gratis.

Grudzień 12, 2015, 23:21:59
Odpowiedź #54

Offline Asia

• Użytkownicy | wkręceni

• 148
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 12, 2015, 23:21:59 »
Ja jeszcze o takie rzeczy pytałam:
- czy w pokoju dla PM jest sejf
- czy PM mogą się zakwaterować w ich pokoju wcześniej (z rana) i zostawić swoje rzeczy, np. ubranie na drugi dzień
- w przypadku własnego alkoholu - czy go wcześniej odpowiednio schłodzą
- jak wygląda obsługa alkoholi: czy kelner podchodzi do każdego pyta i nalewa czy może wszystko jest wystawione?
- czy na stołach są coolery do wódki
- czy są odpowiednie naczynia do alkoholi (np. do whisky czy martini) - dodatkowo płatne?
- jaki jest sposób płatności (gotówka, karta, przelew)
- czy dla malutkich dzieci są wysokie krzesełka
- czy jest dostęp do palarnii, jeśli tylko na dworze, to czy jest zadaszenie
- w przypadku innej imprezy w tym samym czasie - czy obsługa jest w stanie wszystko ogarnąć
- czy zamawiają taksówki i współpracują z jakąś korporacją (zniżki)
- czy jest możliwość degustacji menu
- czy jest możliwość obejrzenia udekorowanej sali (przed jakąś inną imprezą/weselem)
- jak prosperuje obiekt, czy nie grozi bankructwo, problemy prawne itp. (może niegrzeczne pytanie, ale po ostatnich problem z restauracją na Sołaczu, chcę wiedzieć czy nie zostanę na lodzie)