Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Pytania, które warto zadać szukając sali na wesele  (Przeczytany 38397 razy)

Kwiecień 18, 2007, 13:41:49
Przeczytany 38397 razy

gogana

• Gość
Pytania, które warto zadać szukając sali na wesele
« dnia: Kwiecień 18, 2007, 13:41:49 »
»cena za osobę

»na ile osób przeznaczony jest lokal (jeśli sala jest na 70 a ty planujesz wesele na 70 to może być trochę ciasno)

»jakie menu (najlepiej wziąć od nich przykładowe menu)

»kto ustala menu (czy jest z góry ustalone, czy można wprowadzać własne zmiany- oczywiscie zwykle można, ale zapytać nie zaszkodzi)

»kiedy się ustala menu (ile dni/tygodni wcześniej)

»czy płaci się osobno za parking (!)

»czy w cenie jest pokój dla nowożeńców, może też dla gości?

»jaka jest cena pokoju dla gości

»alkohol - czy w lokalu trzeba wykupić czy można samemu, czy jest opłata za wniesienie własnego alkoholu (tzw. "korkowe")

»ciasto - jeśli NIE jest wliczone w cenę (o co trzeba sie oczywiście spytać) to czy w lokalu należy wykupić czy załatwiać samemu

»tort - jak wyżej

»owoce - jak wyżej

»czy można zabrać ze sobą resztę jedzenia (!) Banalne? hmm

»czy podczas wesela jedzenie (garmażerka i mięso z obiadu) będzie dostępne dla gości (w sensie wystawione na osobny stół). Mi akurat zależy na takim roziązaniu, bo zawsze może zdarzyć sie tak, że komuś się przypomni, że jest głodny  ;-)  A z reszta, jak to ma być, że jedzenie będzie przed nami ukrywane :roll:

»orkiestra - czy jest w lokalu (niektóre lokale maja swoja orkiestrę, z która współpracują) i czy można jej posłuchać, czy można swoja orkiestrę wprowadzić

»czy za orkiestrę płaci się jak za dodatkowych gości, czy np. jak za "pół" (czasem za orkiestre np 4 osobową, płacimy dodatkowo jeszcze za cztery osoby, czasem za dwie, a czasem możesz sama ustalić ile jedzenia będzie przeznaczone dla orkiestry)

»powyższe dotyczy również kamerzysty i fotografa

»czy w cenę wliczony jest chlebek dekoracyjny

»czy w cenę wliczony jest pierwszy kieliszek szampana na powitanie młodej pary i gości

»czy za stłuczone kieliszki jest pobierana opłata (!) banalne?  :roll: nie sądzę- w niektórych lokalach płacisz nawet 10 zł za stłuczenie JEDNEGO kieliszka, jeśli nie chcesz płacić- przynieś swój  :-/

»czy jest klimatyzacja !!! nie zapomnajcie sie o to spytać- bardzo ważna sprawa  :!:

»jakie jest ustawienie stołów- czy można samemu zaproponować układ, jeśli nie- jaki układ jest proponowany

»dekoracja lokalu- czy jest wliczona w cene, jeśli nie ile u nich kosztuje

»dekoracja stołów- czy jest wliczona w cene, jeśli nie ile u nich kosztuje

»czy jest ograniczenie czasowe (!)

»o której musza się wymeldować z pokoi goście weselni, a o której Państwo Młodzi (zwykle młodym pozostawia się więcej czasu na wymeldowanie- hmmm ciekawe czemu?  :mrgreen:  hihi)

»ile należy wpłacić aby zarezerwować termin (UWAGA-od 200 do nawet 1000zl!)

»ile pieniędzy (jaki procent całej kwoty) należy wpłacić przed weselem? (zwykle ok. 80%)

A poza tym pytajcie czy nie mają zdjęć- zawsze lepiej sie ogląda już przybrane stoły, można zobaczyć dekoracje, a także kolorystykę.

Zwróćcie również uwagę na to, jaki jest parkiet do tańczenia. Czy jest w miare dużo miejsca jak na liczbę gości, która będzie sie na nim bawić. Poza tym czy nie jest zbyt śliski(!)

Kwiecień 18, 2007, 15:52:10
Odpowiedź #1

Offline perqsista

• Administrator

• 555
    • http://www.foto.mielcarek.net/
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2007, 15:52:10 »
Bardzo przydatny ten zestaw pytań-przyklejam.

Kwiecień 19, 2007, 10:29:49
Odpowiedź #2

fella

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2007, 10:29:49 »
ja dzwoniąc do różnych lokali pytam jeszcze o to

-w ilu salach siedzą goście (zwłaszcza w dworkach zdarza się, że organizowane są przyjęcia na 100 osób, ale goście siedzą w 3 salach!!!)

-dla ilu osób przeznaczona jest największa sala

-czy parkiet do tańczenia znajduje się w tej samej sali co stoły czy też w oddzielnej - zdarzyło mi się usłyszeć, że teraz modne jest urządzanie biesiady we wnętrzach, a tańców na dworze (w razie brzydkiej pogody usawiony jest namiot) - dla mnie dziwna ta moda i niepraktyczna - wolę, gdy wszyscy goście bawią się na 1 sali

Kwiecień 22, 2007, 21:53:19
Odpowiedź #3

Rybek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2007, 21:53:19 »
lepiej pojechać i zobaczyc niż dwonić... czasem może sie coś spodobać co będzie warte wydania pare groszy więcej... co nie gogana ??? ;]

Kwiecień 22, 2007, 23:26:48
Odpowiedź #4

gogana

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2007, 23:26:48 »
tak kochanie moje- masz racje ;P
zamiast dzwonic lepiej pozwiedzac wszystkie lokale
nikt zreszta nie jest w stanie przez telefon opisac wygladu sali i w ogole wszystkiego

My jezdzilismy naprawde po wszystkich lokalach i naprawde nie zalujemy ani jednego przejechanego kilometra! (a troche, trzeba przyznac, ich bylo!)

Kwiecień 24, 2007, 08:12:33
Odpowiedź #5

fella

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2007, 08:12:33 »
heh, no cóż
Ja mam ograniczony dostęp do samochodu, ograniczony mocno czas i ograniczony budżet; wolę najpierw zadzwonić, pooglądać strony internetowe hoteli, zrobić listę interesujących obiektów i dopiero do nich jechać. Po co odwiedzać sale, na które mnie nie stać, albo wiem że goście będą rozparcelowani na 3 sale a na 4 taniec?

Marzec 07, 2008, 09:15:36
Odpowiedź #6

magwlu

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2008, 09:15:36 »
zarezerwowaliśmy salę na wesele...13.06.2009 w Pensjonacie Staropolskim.
Była to pierwsza sala jaką oglądaliśmy na żywo. Wcześniej wysłaliśmy około 20 maili do różnych miejsc i ta, co wybraliśmy najbardziej nam pasowała pod względem ceny, wyglądu i odległości od Poznania. Mam nadzieję, że wybór trafny:)

Nie mamy za bardzo czasu na jeżdżenie po całej Wielkopolsce, a ze stronki internetowej można się na prawdę dużo dowiedzieć. Poza tym czas ucieka...;)

Żuczę powodzenia w poszukiwaniach;)

Wrzesień 07, 2008, 15:54:42
Odpowiedź #7

MałaAnia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2008, 15:54:42 »
Pytania bardzo przydatne, bo przy całym zamieszaniu związanym z weselem można o czymś zapomnieć  :-)

Wrzesień 09, 2008, 19:47:41
Odpowiedź #8

aniabasia

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2008, 19:47:41 »
ja pytalam jeszcze:

*czy podczas wesela obecny jest ktos a kadry kierowniczej
*ilu jest kelnerow
*czy podczas wesela inne sale sa otwarte dla gosci z zewnatrz - szczegolnie wazne gdy organizujecie np wesele pod namiotem obok sali
*czy placi sie stluczkowe - i iza nne zniszczenia

aha, ja zawsze wstepuje jeszcze do toalet ;)

pozdrawiam:)

Wrzesień 10, 2008, 10:21:53
Odpowiedź #9

MaŁa

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2008, 10:21:53 »
czy jest okreslona godzina zakończenia wesela i czy cos dopłaca się za jego przedłużenie?

czy w koszt jest wliczone korzystanie z klimatyzacji?

Wrzesień 12, 2008, 11:53:01
Odpowiedź #10

Offline calineczka

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 572
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:53:01 »
Bardzo pomcny temacik na pewno skorzystam  ;-)

Wrzesień 12, 2008, 13:15:22
Odpowiedź #11

aniabasia

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2008, 13:15:22 »
Odnosnie doswiadczen Marty z Iwna, to powinnysmy chyba pytac jeszcze, czy obsluga ma w zwyczaju zjadac jedzenie nalezace do Pary Mlodej i czy na pewno alkohol, ktory zostal przeznaczony dla gosci weselnych - tylko oni beda spozywac...

Smutne, ze takie sprawy niestety tez trzeba omawiac.

Styczeń 18, 2009, 18:39:09
Odpowiedź #12

mp8306

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:39:09 »
Bardzo pomocny temat.

Luty 04, 2009, 10:18:19
Odpowiedź #13

Johana

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2009, 10:18:19 »
Ja podobnie jak jedna z Was zaglądałam do toalet. Często zdarza się, że lokal jest śliczny - czyściutki i po remocie, a toaleta wygląda jak na dworcu. Ważna jest też wielkość kabiny - musimy zdawać sobie sprawę, że suknia ma wiele warstw i w małej toalecie trudno by było się pomieścić (zwałaszcza jeśli panna młoda jest w ciąży i często korzysta). Pytam również o:
- czy w tym dniu będzie jeszcze jakieś wesele (czasem dany lokal mam kilka sal),
- jak wygląda sprawa z ciastem i tortem (niektóre restauracje jeśli się ma swoje biorą np. 20 zł od blachy za jego podanie),
- kto podaje alkohol,
- wiadomo, że po weselu dostaje się resztę jedzenia i ważne jest żeby spytać do kiedy trzeba je odebrać (absurdem byłoby: zaraz po weselu lub w niedziele do godziny 12),
- jeśli sala nie ma pokoi noclegowych, to czy jest jakieś pomieszczenie tylko dla młodych gdzie mogliby np. schować prezenty,
- jak wygląda opłata za dzieci tzn. do którego roku życia nic się nie płaci, a kiedy połowę lub całość (wiem, że zwylke na weselu jest mało dzieci, tym bardziej małych, ale jeśli ktoś ma chrześniaki małe - tak jak ja to trzeba je zaprosić) więc to też jest ważne pytanie.

Luty 04, 2009, 10:35:29
Odpowiedź #14

Offline angie

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 964
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2009, 10:35:29 »
Cytat: "Johana"
po weselu dostaje się resztę jedzenia i ważne jest żeby spytać do kiedy trzeba je odebrać (absurdem byłoby: zaraz po weselu

Na pewno nie jest dobrze kiedy lokal restrykcyjnie narzuca moment odbioru jedzenia ale wg mnie najlepsza opcja to żeby brać zaraz po weselu.
Po pierwsze dobrze jest mieć jedzenie od razu w domu gdy mamy gości przyjezdnych żeby mieć ich czym częstować,
Po drugie po weselu, kiedy jeszcze są goście szybciej idzie noszenie tego jedzenia(bo więcej rak do pracy :lol:)  i lokowania w samochodach(u mnie to były 3 bagażniki a tak musielibyśmy 3 razy obrócić).
Po trzecie do następnego dnia różne rzeczy mogą się z tym jedzeniem zdażyć