Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Z poprawinami czy bez???  (Przeczytany 33898 razy)

Wrzesień 15, 2008, 14:54:32
Przeczytany 33898 razy

Marc-media

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« dnia: Wrzesień 15, 2008, 14:54:32 »
Hej dziewczyny!!! Ratujcie!!!Mam ogromny dylemat!! Zaczne od początku... ślub mam 12.09.2009, sale, kamerzystę, fotografa i zespół załatwialiśmy już w kwietniu/maju tego roku. POstanowiliśmy żę robimy weselicho na ok 80 osób ale bez poprawin!! Bo i mnie i mojemu lubemy ta obcja nie podchodzi. We wrześniu mieliśmy oznajmić rodzicom o naszy ślubie i tak sie stało wczoraj. Tylko że moi rodzice są oburzeni faktem braku poprawin (Boże czy to było po polsku?) że niby jak to, rodzina przyjedzie z daleka bez poprawin jak to wygląda - no masakra oczy by nam o mało wydrapali. A to przecież dodatkowy koszt  i za sale więce i alkoholu i napojów i ciasta itd mieliśmy wszystko ustaklone i budżet wyliczony a to nam strasznie plany krzyżuje i stąd moje pytanie do WAS kochane forumki. Jak myślicie co powinniśmy zdrobić??? czy Wy macie wesele z poprawinami czy bez? Czy moi rodzice mają racje czy powinniśmy sie uprzeć przy swoim i znosić ich obraze majestatu??? Nie wiem co mam zrobić POMÓŻCIE!!! Ps dodam żę z mojej strony będzie 11 osób ze śląska. nasz budżet to 23 tyś a teraz to pewnie z 30 musielibyśmy mieć:-(

Wrzesień 15, 2008, 14:59:45
Odpowiedź #1

Offline Iskierka

• Global Moderator

• 920
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2008, 14:59:45 »
my też nie planowaliśmy poprawin, i drogą kompromisu postanowiliśmy, iż rzeczywiscie dużo rodziny z daleka przyjeżdza, więc wypada ich chociaż ciepłym posiłkiem pożegnać. ale będzie to raczej nieoficjalne spotkanie. wymyśliliśmy grilla z beczką piwa na zewnątrz i już :) od 12-15 lub 16 i tyle. bez muzyki, wielkich kosztów itp. wiec i rodzice zadowoleni, i my. :)
a Wy jeżeli nie chcecie wydawać na to kasy, i nie macie ochoty na drugą imprezę, to nie dajcie się zmusić- owszem musicie pamiętać o swoich gosciach, ale to jest Wasz dzien, i według waszego uznania pownno się wszystko odbywać, a goście jeśli nie macie kasy, zrozumieją.

Wrzesień 15, 2008, 15:06:42
Odpowiedź #2

Offline MałgosiaP_24

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 619
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:06:42 »
a my mielismy poprawiny ale juz bez tanców bez fotografa i kamerzysty, jedzonko zostało z wesela, alkohol tez, my ponieslismy male koszty poprawin bo placilismy tylko za obsluge 200 zl i za sale 100.
my tez nie chcielisny poprawin ale nas przekonali i nie załujemy gdyz moglismy sobie spokojnie porozmawiac ze spokojem z goscmi
Małgosia

Wrzesień 15, 2008, 15:11:16
Odpowiedź #3

Alita

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:11:16 »
Ja też nie planuje robić poprawin, to przecież dodatkowe koszta na które nie każdy może sobie pozwolić! U mnie też będzie parę osób przyjezdnych, ale jak znam życie to wyjadą następnego dnia! Marc-media twoi rodzice już mieli ślub, więc ten należy tylko do was, skoro wy tego nie chcecie to powinni to uszanować!

Wrzesień 15, 2008, 15:14:23
Odpowiedź #4

Marc-media

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:14:23 »
MałgosiaP_24, ja też mam na myśli takie poprawiny bez zespołu tylko z muzyką w tle ale wesela mamy w restauracji babka powiedziała ze poprawiny to dodatkowe 50zł od osoby, a wiadomo że wszystkiego trzeba bedzie wiecej zamówić- słodkiego, alkohodu napojów to na prawdę sie duży koszt zrobi a niestety grilla w ogrodzie nie mamy możliwości zrobić.

Wrzesień 15, 2008, 15:18:05
Odpowiedź #5

Offline MałgosiaP_24

• 619
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:18:05 »
no my tez mielismy wesele w restauracji, jezeli ona tak was podlicza no to spory bedzie tego koszt, a co do słodkiego to na całe wesele i poprawiny pieklismy sami( ciotki, mama i kolezanki) bo to taniej niz zamawiac w cukierni, ale to tylko moje zdanie
Małgosia

Wrzesień 15, 2008, 15:18:06
Odpowiedź #6

Marc-media

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:18:06 »
Alita, dzieki podniosłaś mnie na duchu tylko jak ja mam to rodzicom wyperfadować? A tak wogóle to tropche jestem zbulwersowana bo my tu sobie wszystko zaplanowaliśly obcykaliśmy i myśleliśmy ze tak bedzie i nikt w to nie bedzie ingerował a tu nagle moja mama zaczeła tak gadać jakby to ona miała wszystko organizować. Nie no ja rozzumiem pomóc doradzić bedziemy przecież wdzięczni, ale jej sposób mówienia i wogóle nasza rozmowa troche mnie przeraziła, czuje że jeszcze nie jedna kłutnia bedzie!

Wrzesień 15, 2008, 15:40:03
Odpowiedź #7

Offline angel

• Global Moderator

• 5103
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:40:03 »
Marc-media,  my będziemy mieć poprawiny z trzech powodów:
po 1) mamy sporą rodzinę, i zaproszenie wszystkich jednego dnia (w dniu slubu) byłoby poprostu nie możliwe, bo chcemy wesela na 160 osób
po 2) rodzicom bardzo zależało na wielu osobach, których my nie specjalnie chcieliśmy zaprosić i poprostu poszliśmy na kompromis
nio i po 3) chcemy świętować jak najdłużej się da, i napewno żałowalibyśmy, że nie zrobiliśmy poprawin (od początku byliśmy za)

Cytat: "Alita"
Marc-media twoi rodzice już mieli ślub, więc ten należy tylko do was, skoro wy tego nie chcecie to powinni to uszanować!
i dodam, że na początku też bardzo się sprzeciwialiśmy rodzicom w różnych względach dot. slubu i wesela i uważaliśmy tak jak napisała Alita, ale z perspektywy czasu to mogę powiedzieć, że  tylko tym sprzeciwem sprawialiśmy im przykrość. Wiadomo, że to jest "nasz dzień" ale w pewnych względach trzeba iść na kompromis...

Wrzesień 15, 2008, 15:48:30
Odpowiedź #8

Offline BIZI

• 4109
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:48:30 »
Hmm, my mieliśmy robić poprawiny u Cyca na działce, dla najm\bliżzej rodziny, zeby wódkę dopić i zjeść co zostało, hehe, ale pogoda taka się robi, że chyba sobie odpuścimy...jak rodzice tacy mądrzy to niech oni wyprawią poprawiny ;-)

Wrzesień 15, 2008, 15:49:31
Odpowiedź #9

MaŁa

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:49:31 »
my też zaplanowaliśmy bez poprawin, a potem wyszły one bardzo spontanicznie...po weselu zostało trochę jedzenia, że zdzwoniliśmy rodzinke i impreza poprawinowa odbyła się na ogrodzie u rodziców...

wspomnienia bezcenne

Wrzesień 15, 2008, 16:09:04
Odpowiedź #10

Offline angie

• 964
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2008, 16:09:04 »
Jak rodzice chcą niech wyprawią poprawiny, jeśli wy oczywiście macie ochote i dacie rade fizycznie.
Nie przejmujcie się narzucaniem skoro nie macie na to kasy

Wrzesień 15, 2008, 16:20:49
Odpowiedź #11

agusi_a 22

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2008, 16:20:49 »
My będziemy mieli poprawiny no bo jak wiejskie wesele bez poprawin:) Będzie okazja żeby dłużej świętować.

Wrzesień 15, 2008, 16:53:17
Odpowiedź #12

Offline agndus

• 1974
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2008, 16:53:17 »
My również nie planowaliśmy poprawin, aż któregoś pięknego dnia Teść zabił mnie pytaniem: czy robimy poprawiny?  :shock: Z jednej strony byśmy chcieli, bo przecież fajnie byłoby dłużej świętować (jeśli siły na to będą), z drugiej to są dodatkowe koszty i raczej niemałe.., a chyba wolę te pieniądze dorzucić do podróży poślubnej, jeśli będzie co dorzucać i do czego ;-) Do czerwca jeszcze trochę czasu. Nasze rodziny muszą się określić. Choć moi rodzice raczej nie będą chcieli poprawin. Wszystko zależy od pieniędzy.. Marc-media, powiedzcie Twoim rodzicom jaka jest sytuacja, że nie macie tyle pieniędzy, a jeśli oni chcą to niech Wam w tym pomogą finansowo. Chyba że jest jeszcze inny powód tego, że poprawin nie chcecie  :->

Wrzesień 15, 2008, 19:10:16
Odpowiedź #13

Offline Ennaven

• 4378
    • ciuszki po synku
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2008, 19:10:16 »
ja już sama nie wiem w sumie fajnie byłby móc w spokoju porozmawia z ludźmi ale te koszty wrrrr ostatnio urodził się pomysł późnego poweselnego śniadania (czyli jedzcie bo czego nie zjecie wciśniemy wam do domu)

Wrzesień 15, 2008, 23:00:08
Odpowiedź #14

iwonasu

• Gość
Z poprawinami czy bez???
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:00:08 »
My nie robimy poprawin z dwóch względów. Po pierwsze - kasa (wystarczająco dużo wydamy na ślub, wesele i całą otoczkę). Po drugie - wydaje mi się, że my i goście będziemy tak wymęczeni, że będziemy myśleć tylko o własnym domu. Jeżeli wszystkie koszty ponosicie sami, to ja powiedziałabym rodzicom, że po prostu nie dacie rady finansowo. A jeżeli bardzo im zależy, to może niech dorzucą na te poprawiny ;-)  Nie ma co się z rodzicami kłócić, bo tylko same stresy wychodzą z tego, tylko szczerze porozmawiać. A jeżeli masz niewielu gości z daleka, to tylko dla tych gości zorganizować noclegi i późne śniadanko, usiądziecie, pogadacie sobie...