Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: jak obniżyć wspólne rachunki?  (Przeczytany 53 razy)

Marzec 10, 2020, 08:27:05
Przeczytany 53 razy

Offline dobradusza

• Nowy użytkownik

• *

• 2
jak obniżyć wspólne rachunki?
« dnia: Marzec 10, 2020, 08:27:05 »
Hej!
Od niedawna mieszkamy razem, do ślubu zostało nam jeszcze trochę czasu... ale w najgorszym wypadku trzeba będzie wszystko przełożyć! Bo ceny wszędzie rosną, a rachunki też coraz większe. Wykorzenić pewne nawyki u Niego (np. zostawianie zapalonego światła) to będzie spore wyzwanie... i zanim mi się to uda, może warto np. wymienić oświetlenie - podobny LEDy są w stanie zmniejszyć zużycie energii o kilkadziesiąt procent! - albo niektóre przestarzałe sprzęty na nowe... znaleźć hydraulika co by pouszczelniał wszystkie zawory itd.
Jeszcze jakieś pomysły?

Marzec 19, 2020, 10:05:02
Odpowiedź #1

Offline dobradusza

• Nowy użytkownik

• *

• 2
Odp: jak obniżyć wspólne rachunki?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2020, 10:05:02 »
Hej!
Od niedawna mieszkamy razem, do ślubu zostało nam jeszcze trochę czasu... ale w najgorszym wypadku trzeba będzie wszystko przełożyć! Bo ceny wszędzie rosną, a rachunki też coraz większe. Wykorzenić pewne nawyki u Niego (np. zostawianie zapalonego światła) to będzie spore wyzwanie... i zanim mi się to uda, może warto np. wymienić oświetlenie - podobny LEDy, takie jak https://nowaled.pl/ są w stanie zmniejszyć zużycie energii o kilkadziesiąt procent! - albo niektóre przestarzałe sprzęty na nowe... znaleźć hydraulika co by pouszczelniał wszystkie zawory itd.
Jeszcze jakieś pomysły?

Na razie wpadłam jeszcze na mycie naczyń ręczne - tylko zużycie wody ograniczyć poprzez podgrzewanie jej w garnku, zamiast mycia pod bieżącą wodą. No bo zmywarka zużywa po kilka litrów na cykl, a tak to zejdzie mniej niż 5...