Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Zespół i przerwy w graniu  (Przeczytany 768 razy)

Sierpień 28, 2015, 20:38:26
Przeczytany 768 razy

Offline Myrtille

• Użytkownicy

• **

• 23
Zespół i przerwy w graniu
« dnia: Sierpień 28, 2015, 20:38:26 »
Hej!

Wszędzie piszecie, że jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze zespołu jest długość przerw do grania.

Jak więc powinno to wyglądać, żeby było dobrze? Ile grania do ilu przerw? 45 min grania i 15 min przerwy?

Różnie nam zespoły proponują.... :)

Pozdrowienia!

Sierpień 31, 2015, 07:05:50
Odpowiedź #1

Offline karm86

• Użytkownicy | rozmowni

• 494
Odp: Zespół i przerwy w graniu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:05:50 »
45 minut grania?? nikt nie "uciągnie" tyle czasu... standard to chyba 5-8 utworów w bloku tanecznym

Post Merge: Sierpień 31, 2015, 08:07:10
jeszcze chciałam dodać że zespół powinien obserwować zaangażowanie gości
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2015, 08:07:10 wysłana przez karm86 »

Sierpień 31, 2015, 10:26:53
Odpowiedź #2

Offline 2pi.pl

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 832
    • fotografia ślubna poznań - 2pi.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2015, 10:26:53 »
jak dla mnie jedną z najważniejszych kwestii jest umiejętność rozbawienia gości, a nie długość setów, bo te zwykle są podobne :)

zespoły z którymi pracujemy zwykle grają po 4-6 kawałków, co daje zwykle 20-30min sety, a przerwy nie trwają zwykle dłużej niż 10-15 min, nikt nie narzeka na taki układ, kiedyś trzeba mieć czas żeby pogadać albo coś zjeść i wypić, czasami przerwy są dłuższe, ale najczęściej wynikają ze słabej organizacji imprezy przez menadżera lokalu, mówi przykładowo że tort za 10min, a potem okazuje się że za 20min, a zespół czeka i nie gra..

natomiast aby rozbawić gości, zespół musi umieć dostosowywać repertuar na bieżąco do rodzaju gości na parkiecie (np. młodzi, starsi) i ich oczekiwań muzycznych, a z tym większość zespołów ma problem, zwykle  zanim zaczną grać układają sztywną "playlistę", której się trzymają przez cały dany set, niezależnie czy ludzie dobrze się bawią czy uciekają z parkietu, o wiele łatwiej pełny parkiet "uzyskać" przy pomocy dobrego DJa - on nie jest ograniczony repertuarem, a kawałki w secie może zmieniać w locie nawet w połowie utworu

nie żebym był przeciwko zespołom, bo lubię dobrą muzykę na żywo i cieszę się kiedy mam jej okazji posłuchać jej na weselu na którym pracuję, albo żeby na weselach na których grają zespoły ludzie źle się bawili - zwykle bawią się dobrze, ale mam wrażenie że DJ wyciąga ich na parkiet więcej - więc gdybym miał mało, mało tańczących gości, a zależałoby mi na pełnym parkiecie wziąłbym dobrego DJa :)

Marzec 18, 2016, 13:29:27
Odpowiedź #3

Offline Slubiweselle_pl

• Użytkownicy

• **

• 91
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2016, 13:29:27 »
Przerwy nie powinny być zbyt długie,ponieważ to wybija z rytmu gości. Wiadomo,że zespół też nie będzie grał non stop,ale co jakiś czas przerwa powiedzmy 15 minut przerwy będzie optymalna,zresztą pod względem przestojów nie ma problemu jeżeli chodzi o dj.
www.slubiweselle.pl - Twój portal.