Wyszukiwanie zaawansowane


Autor Wątek: REGULAMIN FORUM - ostatnia aktualizacja 13.08.2012  (Przeczytany 38087 razy)

Kwietnia 04, 2008, 13:10:21
Przeczytany 38087 razy

Offline perqsista

 • Administrator

 • *****

 • 554
  Wiadomości

  • http://www.foto.mielcarek.net/
REGULAMIN FORUM - ostatnia aktualizacja 13.08.2012
« dnia: Kwietnia 04, 2008, 13:10:21 »
Poznańskie Forum Ślubne jest platformą dyskusyjną  w tematyce ślubnej i okołoślubnej dla Poznania i Wielkopolski.

Użytkownicy Forum ponoszą całkowitą odpowiedzialność za publikowane przez siebie treści.

Forum jest własnością prywatną w związku z tym decyzje administratora forum i wyznaczonych przez niego moderatorów są ostateczne.

Zasady obowiązujące na Poznańskim Forum Ślubnym:

 1. Dla wszystkich nowych użytkowników część podfor w dziale "Organizacja Ślubu i Wesela"  jest zablokowana do zakładania nowych wątków i pisania postów. Blokada jest zdejmowana automatycznie po napisaniu przez nowego użytkownika 3 sensownych postów w innych działach.
  Istnieje możliwość odstępstwa od tej reguły w przypadku kiedy osoba chcąca napisać post jest usługodawcą, który nie ma zamiaru aktywnie uczestniczyć w życiu forum a chce się ustosunkować do wypowiedzi na swój temat. Wówczas taka osoba po wysłaniu PW do admina może zostać umieszczona w grupie "usługodawcy"  i uzyskać uprawnienia do pisania w tym dziale.

 2. Nie jest  tolerowane chamstwo wobec innych forumowiczów oraz publikowanie materiałów o treści wulgarnej lub sprzecznej z prawem.

 3. Niedopuszczalne jest umieszczanie na forum materiałów reklamowych i bez zgody administratora. Wyjątkiem od tej zasady jest umieszczanie informacji handlowych w dziale Firmy. Szczegółowy regulamin umieszczania reklam i ogłoszeń firm ślubnych można znaleźć w odpowiednich podforach działu Firmy

 4. Każdy użytkownik może założyć na forum wyłącznie jedno konto.

 5. Zanim napiszesz nowy post, sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "tak", 'ok"   lub powtarzanie argumentów przedmówców bez rozwijania ich wypowiedzi.

 6. Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum.

 7. Zakładając wątek nadaj mu tytuł który będzie zgodny z jego treścią

 8. Użytkownicy będący przedstawicielami firm branży ślubnej mogą umieszczać materiały reklamujące swoją działalność wyłącznie w dziale Firmy.
  Dopuszczalne jest umieszczanie krótkiej i nie krzykliwej informacji o prowadzonej działalności (np link do strony WWW lub oferty) w stopce wiadomości. Dopuszczalne jest wybranie nazwy użytkownika takiej samej jak nazwa prowadzonej działalności. Przedstawiciele firm mogą brać czynny  udział w dyskusjach na wszystkie tematy, na całym forum. Podczas dyskusji szczególnie niemile widziane jest nachalne uprawianie autoreklamy, kryptoreklamy lub anty-reklamy konkurencji.


 9. Z dniem 11.10.2010 każda osoba umieszczająca nowe ogłoszenie w dziale Firmy zobowiązana jest do podania w treści ogłoszenia następujących informacji dotyczących firmy, której dotyczy ogłoszenie:
  - nazwa firmy (identyczna z tą zarejestrowaną w Ewidencji Działalności Gospodarczej)
  - nr REGON.
  .
  Wszystkie nowe ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane.
  Osoby świadczące usługi ślubne bez prowadzenia działalności gospodarczej mogą umieścić  jedno ogłoszenie na temat swoich usług  w dziale: Ogłoszenia drobne/Inne


 10. Surowo zabronione jest  podszywanie się firm pod własnych klientów lub inne osoby. 11. W wyjątkowych sytuacjach dozwolone jest nienachalne przedstawienie elementów oferty firmy w wątkach znajdujących się poza działem Firmy. Taki wyjątek zachodzi wówczas kiedy wypowiedź przedstawiciela firmy jest bezpośrednią odpowiedzią na zapytanie użytkownika nie związanego z żadną firmą. W takiej wypowiedzi nie można używać epitetów (np. wspaniały, piękny najtańszy itd.).

 12. W przypadku postów, których treść może być uznana za nieuprawnioną kryptoreklamę ostateczna ich ocena należy do moderatorów lub administratora forum. Posty uznane za kryptoreklamę będą usuwane bez ostrzeżenia. Nie weryfikujemy tożsamości osób publikujących na forum, nie jesteśmy policją wiec decyzja i interpretacja moderatorów jest ostateczna.

 13. Jeżeli nie chcesz aby Twój post wylądował w koszu jako kryptoreklama to przestrzegaj następujących zasad:

  • Forum jest przede wszystkim platformą dyskusyjną a nie tworem budującym marketing firm ślubnych
  • Zdrowy rozsądek: jeżeli Twoja aktywność na forum ogranicza się wyłącznie do opisywania zalet firmy X i wad firmy Y Twoje posty mają automatycznie dużo niższą wiarygodność.

  • Jeżeli bierzesz udział w dyskusjach na temat usługodawców ślubnych  to Twoje opinie mogą być wyrażane wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń z daną firmą lub na podstawie możliwych w łatwy sposób  do potwierdzenia źródeł (np. publikacja prasowa, link do innej strony internetowej). Posty wyrażające skrajne opinie na temat usługodawców napisane  w imieniu osób trzecich będą traktowane jak spam reklamowy lub antyreklamowy.

  • Ograniczone zaufanie: jeżeli jesteś nowym użytkownikiem Forum i piszesz wyłącznie o wadach lub zaletach jakiejś firmy to niestety musisz się liczyć z mniej wyrozumiałą moderacją. 14. W przypadku naruszenia w/w zasad lub netykiety  administrator i moderatorzy mogą zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale)

 15. Posty łamiące regulamin mogą być edytowane, przenoszone lub usuwane przez admina lub moderatorów.