Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Jaki wybrać bukiet???  (Przeczytany 364237 razy)

Czerwiec 16, 2008, 11:04:29
Przeczytany 364237 razy

Asik

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« dnia: Czerwiec 16, 2008, 11:04:29 »
Dziewczyny (i chłopaki  ;-) ), chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze bukietu odpowiedniego dla sukienki i mojego typu urody. Oto i sukienka:

Wiem, że jakoś zdjęcia nie bardzo, ale robione telefonem, więc mam nadzieję, że coś wdać.
Tutaj możecie obejrzeć suknię na modelce.
A ja jestem blondynką, słusznego wzrostu (176 cm), mam jasną karnację i za bardzo sie nie opalę bo moja skór źle znosi słońce ;-)
Jakieś pomysły na fajny bukiet? Będę niesamowicie wdzięczna za jakekowliek rady :-)

Czerwiec 16, 2008, 14:06:59
Odpowiedź #1

Offline BIZI

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 4109
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:06:59 »
Może taka jedna kalia by fajnie wyglądała...to był pierwszy kwiat, który wpadł mi do głowy, ale ja ekspertem nie jestem, wieć wiesz ;-)

Czerwiec 16, 2008, 14:18:57
Odpowiedź #2

Offline 2pi.pl

• 832
    • fotografia ślubna poznań - 2pi.pl
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:18:57 »
też mi się wydaje że coś prostego, sukienka prosta bez ozdobników to prosty bukiet będzie dobrze pasował (też lubię kalie) tylko jeszcze jakaś błyskotkę na szyję jeszcze bym dołożył :)

Czerwiec 16, 2008, 15:29:03
Odpowiedź #3

Asik

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2008, 15:29:03 »
Błyskotka na pewno będzie, ale też narazie brak pomysłu jaka, dziśmi coś wpadło w oko, ale zobaczymy  :-)
Też myślałam o kaliach, ale nasłuchałam się jakichś durnych przesądów, że kalie to na pogrzeb i sama już nie wiem :-/

Czerwiec 16, 2008, 16:15:04
Odpowiedź #4

Offline BIZI

• 4109
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2008, 16:15:04 »
No ja też wiem, że kalie  na pogrzeb, wszyscy mi tak gadaja, a z kolei dużo osób pierwszy raz słyszało, że kalie na pogrzeb :-/ mi się bardzo podobają, ale do mojej sukni średnio będą pasować, więc nietety :-(

Czerwiec 16, 2008, 18:46:13
Odpowiedź #5

Offline 2pi.pl

• 832
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:46:13 »
my mieliśmy kalie i jesteśmy zadowoleni - ślubny bukiet przeżył wszystkie kwiaty które dostaliśmy w dniu ślubu,
zresztą możesz nazywać je cantedeskiami jakby pytał ktoś komu kalie się kojarzą :)

Czerwiec 17, 2008, 06:33:59
Odpowiedź #6

Offline Moniś ;)

• 689
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2008, 06:33:59 »
mnie tez sie osobiescie kalie podobaja  i to takie dlugie ladnie przyzdobiona lodyga :) ale mama powtarza ze biale to na pogrzeb a np herbaciane tez sa ladne , ale czy pasuja do bialej sukni :(

Czerwiec 17, 2008, 08:59:55
Odpowiedź #7

Offline 2pi.pl

• 832
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:59:55 »
może mama nie widziała jak te kalie wyglądają?

te pogrzebowe to są takie:

a te ślubne to te:

IMHO to zupełnie inny kwiat

Czerwiec 17, 2008, 10:09:44
Odpowiedź #8

Offline Moniś ;)

• 689
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:09:44 »
a sama juz nie wiem :/  ale moze masz i racje :D

Czerwiec 17, 2008, 10:20:12
Odpowiedź #9

asiu

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:20:12 »
Moniś ;), te pogrzebowe są zupełnie inne, wiem, bo sama jako dziecko podlewałam te olbrzymy chodząc w ogromnych gumiakach :-) Dla siermiolatki to były naprawdę duże kwiaty, sięgały mi prawie do brody i się dziadek śmiał, że muszę dużo jeść bo inaczej kwiaty mnie przerosną. Poza tym te pogrzebowe mają bardzo grube łodygi i kielichy, które dodatkowo zupełnie inaczej się zawijają.
Wcale nie musisz mieć białych. Jeśli Twoim zdaniem nie pasują do Ciebie żłóty, pomarańczowy, łososiowy czy ceglasty to przecież zawsze możesz wybrać z kilku, o ile nie kilkunastu, odcieni różu, fioletu albo białe z takimi różowymi cieniami. Spotkałam się nawet z takim kolorem, który bardziej podchodził pod czerwonobordowy niż ceglasty. Naprawdę jest z czego wybierać! A jeśli dodatkowo będziesz miała ozdobione konówki łodyg to już w ogóle nikt nie będzie mógł powiedzieć, że to pogrzebowe kwiaty.

Swoją drogą to obecnie rzadko się je spotyka na cmentarzach a jak panna młoda ma bukiet z minichryzantemek, które są na każdym grobie w listopadzie to jakoś nikt nie protestuje  :-P

Czerwiec 17, 2008, 14:19:35
Odpowiedź #10

marruda

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2008, 14:19:35 »
kalie sa bajeranckie, szkoda ze nie wszystkie kolory sa dostepne w Polsce...

Czerwiec 17, 2008, 15:26:49
Odpowiedź #11

KLUSKA

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2008, 15:26:49 »

Czerwiec 18, 2008, 00:17:38
Odpowiedź #12

Najeli_1980

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2008, 00:17:38 »
Z blyskotek to moze cos okraglego, krotko pod szyja? Tak by powtorzyc kszlat dekoltu?

Albo perelki w kolorze tego pasa na biodrach?

A kwiaty........ Kolorystycznie fajnie gdyby nawiazywaly do tej barwnej "wstawki" (szampan, bez), ale nie powinny byc chyba zbyt intensywne, by nie kontrastowaly z Twoja delikatna uroda (tylko calkiem tak jasne, wypadna blado - moze bukiet z kilka tonow.....)

Taki kolorek?

Dobrze widze, ze ta suknia ma z tylu taka rozplywajaca sie szarfe? Z nia ona nie jest juz taka "prosta" - szarfa dodaje jej... takiego czegos ;-P Piekny tren......

Kiedy masz slub? (jaki to bedzie sezon kwiatowy...)

Jezeli kalie - to moze tak przewiazane?

A co bys powiedziala na taka lilie?

Przod jest prosty, "okragly", wiec moglby byc i krotki prosty bukiecik, moze piwonie?

Albo inne kwiatki

tu nawet kolorek ciekawy

Mi by sie chyba taki krotki bardziej podobal niz dlugi......

Czerwiec 18, 2008, 08:34:27
Odpowiedź #13

Offline BIZI

• 4109
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:34:27 »
Moim zdaniem do tej sukienki to albo te kalie właśnie, ale jakiś krótki bukiecik, Najeli fajne zamieściła :-)

Czerwiec 18, 2008, 11:06:13
Odpowiedź #14

Asik

• Gość
Jaki wybrać bukiet???
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2008, 11:06:13 »
Najeli trafiłaś w dziesiątkę z tą biżuterią też myślałam o czymś okrągłym pod szyją. Tylko mam dylemat czy perły (te ostatnie, które wkleiłaś mają idealny kolor, tylko nie wiem gdzie tkaich szukać) bo szczerze mówiąc nigdy nie była fanką pereł, czy może coś bardziej błyszczącego, ale na pewno w tym kształcie i do tego chciałabym też bransoletkę najlepiej taką "sztywną" :-)
A co do bukietów, to kalie bardzo mi się podobają, ale nie mogę się na kolor zdecydować, bo kalie chyba ne występują w jakimś takim złotym beżu albo szampańskim, prawda?
Z tych bukietów, które wstawiłaś Najeli to bardzo mi się podoba ten ostatni, ma piękny kolor, no i ma róże, które zawsze chciałam mieć w bukiecie ślubnym. Jeśli zdecydowałabym się na kalie to chyab raczej krótkie, te bardzo długie jakoś mnie nie przekonują i tak myślałam, żeby te łodygi były przyozdobione w kolorze tego pasa, czyli jakąś złotawą kokardą, czy jak to nazwać. Podoba mi się na przykład ten bukiet

Tylko chciąłbym żeby był krótszy, ale to przyozdobienie łodygi ma rewelacyjny kolorek, tylko jaki kolor kwiatów??? hmmm, dylemat straszny. Te kwiaty na zdjęciu mają fajny kolor, bo chyba wołabym coś żywszego, a nie takie zupełnie jasne. Ale jak tak na ten bukiet patrzę to myślę sobie, że chyba bym dołożyła do niego jakieś kwiaty. Wiem, jestem strasznie neizdecydowana ;-)  
Suknia rzeczywiście ma z tyłu kokardę której na tym zdjęciu zbyt dobrze nie widać, w sumie ta kokarda to jedyna ozdoba w tej sukni ;-)
A ślub biorę 17 października (tego roku) więc chyba nie jest szczególny sezon kwiatowy :-(
Niemniej jednak bardzo Wam dziękuję za radę :) Najeli, szczególne podziękowania dla Ciebie, jesteś nie zastąpiona :***   ;-)