Wyszukiwanie zaawansowane

Autor Wątek: Bierzmowanie  (Przeczytany 13727 razy)

Czerwiec 22, 2010, 09:42:14
Odpowiedź #30

piper87

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:42:14 »
Witam,

Jestem w sumie nowa na tym forum. Temat bierzmowania mnie po prostu załamuję. Dla mnie to jest aż nie możliwe, że nigdzie w poznaniu nie przygotowują dorosłych do tego sakramentu, a jak mam prosić mojego proboszcza to  :wnerw:  poza tym nie stać mnie na niego, powszechnie wiadomo, że posiada swój " cennik " i nikt z tym nic nie robi. Strasznie zależy mi na tym, żeby przyjąć bierzmowanie. Już sama nie wiem co robić  :| Czytam wszystkie fora, wszędzie jest napisane , że proboszcz przygotowuję, a jak u mnie nie ma takiej możliwości to co mam zrobić ? Pomóżcie  :sad:

Czerwiec 22, 2010, 09:47:40
Odpowiedź #31

Offline salsera

• Uzytkownicy | uzależnieni

• 1725
Bierzmowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:47:40 »
piper87, wiem że w mojej parafii - MB bolesnej, odbywa się raz po raz nawet takie all inclusive (zapomniałam fachowej nazwy) chrzest + komunia + bierzmowanie osoby dorosłej. Myślę że powinnaś tam uderzyć :) To jest kościół przy ul. Głogowskiej, koło Rynku Łazarskiego:
http://www.mbbolesna-poznan.org/

Czerwiec 22, 2010, 10:04:09
Odpowiedź #32

piper87

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:04:09 »
Dziękuje  :)  na pewno sprawdzę :) Dziękuje.  Mam nadzieję, że do samego bierzmowania też przygotowują. Dziwię się, że w internecie nie ma nic konkretnego na temat bierzmowania dorosłych, no chyba, że ludzie wstydzą się o tym pisać, sama nie wiem. Katedra zajmuję się tylko kwestią samego sakramentu, ale nie przygotowują. Dla mnie to dziwne, bo dużo osób mówiło mi, że parę lat temu tak " załatwiali " bierzmowanie. Ja mogę i nawet chce chodzić na nauki, ale nie 3 lata z młodzieżą, nie czułabym się.

Czerwiec 22, 2010, 10:18:18
Odpowiedź #33

piper87

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:18:18 »
Salsera sprawdzałam na podanej przez Ciebie stronie i oczywiście wszędzie ta sama informacja  "  Dorośli pragnący przyjąć jedynie sakrament bierzmowania przygotowują się w swojej parafii, zatem zgłaszają się do swojego księdza proboszcza"  No i co mam zrobić ? czy oni tak sobie po prostu piszą, żeby nas odstraszyć ?  :(

Czerwiec 22, 2010, 10:27:46
Odpowiedź #34

Narzeczona

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:27:46 »
piper87 spróbuj zadzwonić do parafii św. Stanisława Kostki na Winiarach, podaje Ci link do strony internetowej z numerem biura parafialnego http://www.stanislawkostka.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=22&Itemid=68
Jest tam bardzo miła Pani, porozmawiaj z nią, powinna Ci podać namiar na Panią, która przygotowuje do bierzmowania osoby dorosłe, jest osiem spotkań, które mogą być indywidualne w okresie wakacji. Spotkania są przyjemne, powtarza się podstawowe zagadnienia z małego katechizmu. Może tam Ci sie uda :)

Czerwiec 22, 2010, 10:38:09
Odpowiedź #35

piper87

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:38:09 »
Jesteście kochane  :lol:  spróbuję, najlepiej udam się tam osobiście z moją koleżanką, która ma podobny problem do mnie. Wiem, że wszystkim wydaję się dziwne, że nie udałam się do mojego proboszcza, ale on w czasie pierwotnego bierzmowania  potraktował mnie na prawdę strasznie. Nie byłam na wszystkich spotkaniach z przyczyn losowych, miałam trudności z dojechaniem do Kościoła ( 10 km od mojego miejsca zamieszkania ) w zimie było to niemożliwością zwłaszcza bez samochodu i na 19 godzinę. Chciałam z nim porozmawiać, myślałam, że potraktuję mnie jak człowiek człowieka, ale niestety kazał mi " SPADAĆ" to był koniec dla mnie.

Czerwiec 29, 2010, 08:19:39
Odpowiedź #36

piper87

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:19:39 »
Dzwoniłam wczoraj do Parafii św. Kostki na Winiarach, rzeczywiście bardzo miła Pani, dostałam dwa numery do Pań, które się zajmują przygotowaniami osób dorosłych. Płatnie, ale to nie ma znaczenia najważniejsze, że się cokolwiek znalazło. Muszę tylko udać się do mojego proboszcza po Zaświadczenie, że on nie ma nic przeciwko, abym brała nauki w innej parafii, no zobaczymy co mnie czeka.  :uoee:

Chciałam serdecznie podziękować ' Narzeczonej " za udzielenie pomocy  :)   Dziękuję Ci bardzo.  :kwiatek:  Jestem Twoją dłużniczką.

Lipiec 02, 2010, 07:23:26
Odpowiedź #37

Narzeczona

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 02, 2010, 07:23:26 »
nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :) mamy już wszystko załatwione, w poniedziałek mieliśmy ostatnie spotkanie, Pani Węglewicz to super osoba, my robiliśmy dwa spotkania w jednym dniu, bo jedno spotkanie to 45 min, więc lepiej było posiedzieć te 90 minut i były dwa do przodu :) i wszystko poszło szybko i bezboleśnie

Lipiec 06, 2010, 17:02:25
Odpowiedź #38

Kanarkowa

• Gość
Bierzmowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2010, 17:02:25 »
Cytat: "piper87"
Płatnie, ale to nie ma znaczenia

A mogę zapytać, ile oznacza "płatne przygotowanie"? Tak się składa, że w mojej parafii (MB Bolesnej, na Łazarzu) ksiądz odpowiedzialny za przygotowanie dorosłych do bierzmowania ordynarnie spławił mnie przez domofon, więc poważnie zastanawiam się nad podjęciem nauk w innej parafii...